Nawigacja
Strona G³ówna
Historia
Wydarzenia
Linki
Forum
Artyku³y
Galeria
Kraksy :)
Nasi modelarze
Kontakt
Szukaj
Pogoda
Ostatnio widziani
robloz00:53:34
lopez 1607:56:28
SlavikS15:06:55
India 1 day
Piotr K 2 days
juras 2 days
krzysiek11 1 week
Pawlik 2 weeks
atom 2 weeks
pasik 4 weeks
Ostatnie artyku³y
Modelarskie ABC
Budowa Piper J-3 Cub
Ci±g statyczny
Dobór ¶mig³a
Charakterystyka aero...
Modelarnia
ESA P³ock
ACES P³ock
Aeroklub P³ock
OL-PEN Model
aviatv.pl
RCradom.pl
SKM Bobrowniki
SKM RC Turlej
KMS Kielce

¦wiêto Latawca 2015

W dzisiejsz± niedzielê na p³ockim lotnisku odby³o siê doroczne „¦wiêto Latawca”. Jak co roku na starcie stanêli m³odzi zawodnicy z mniej lub bardziej w³asnorêcznie wykonanymi latawcami. Obok konstrukcji klasycznych mogli¶my podziwiaæ i bardziej wymy¶lne jak statek z Gwiezdnych Wojen, czy lataj±cy okrêt "Czarna per³a", który w¶ród widzów robi³ furrorê. Ka¿dy zadawa³ sobie pytanie - czy to poleci?, a ¿e zawodniczka mia³a numer 31 to na rozwi±zanie tej zagadki trzeba by³o trochê poczekaæ. W koñcu Zosia wystylizowana na pirata (bo i o takich szczegó³ach tata Marcin nie zapomnia³) stanê³a na starcie i statek piêknie i stabilnie uniós³ siê w górê, po czym z ³adowni wyrzuci³ skarb - chmurê srebrnych dukatów. Gratulujemy ca³ej ekipie !!!

Trzeba przyznaæ, ¿e i w tym roku pogoda na puszczanie latawców by³a wy¶mienita - lekki wiatr i piêkne s³oñce. U¶miechów, rado¶ci i unosz±cych siê na wietrze na ca³ym lotnisku latawców nie brakowa³o. Impreza zakoñczy³a siê uroczystym og³oszeniem wyników i wrêczeniem nagród zwyciêzcom poszczególnych kategorii. Czê¶æ zwyciêzców pojedzie do W³oc³awka reprezentowaæ AZM na Mistrzostwach Polski. Warto zauwa¿yæ, ¿e ka¿dy uczestnik konkursu otrzyma³ pami±tkowy dyplom i zosta³ nakarmiony pyszn± grochówk±. Dzieciaki na pewno zapamiêtaj± ten dzieñ.
Nasza grupa i w tym roku zaznaczy³a swoj± obecno¶æ na tej piêknej rodzinnej imprezie. Od rana zorganizowali¶my wystawê modeli, a w przerwie na liczenie wyników dali¶my pokaz walki ESA. Na wiêcej nie by³o miejsca bo przestrzeñ powietrzna lotniska zajêta by³a przez latawce i kite'y ci±gn±ce wózki. Dodatkow± atrakcj± by³y pokazy skoków spadochronowych.



¦wiêto latawca w obiektywie:
Gazety Wyborczej - Link
Portalu P³ock - Link
B³a¿eja Dzikowskiego - Link
AviaTv.pl - Link


Nowy model na pasie

Kilka osób skorzysta³o dzi¶ z piêknej pogody ¿eby polataæ. Miêdzy innymi Jarek.

Wygl±da na to, ¿e jak siê d³ugo na lotnisko nie przyje¿d¿a to modele rosn± - sprawd¼cie swoje ;) Na powa¿nie to nowa platforma FPV Jarka prezentuje siê i lata rewelacyjnie. Model posiada pulsuj±ce ¶wiat³a pozycyjne coby ¿aden Boening go nie przeoczy³.


Nowy model na pasie
W³a¶ciciela nie trzeba przedstawiaæ ;)

VI Bitwa ESA o Bemowo - na niebie rz±dz± "Jastrzêbie"

Wczoraj czê¶æ naszej eskadry ESA (ja, Piotrek i Artur) wziê³a udzia³ w 6 bitwie ESA o Bemowo. Na starcie stanê³o 24 zawodników w WWII i 15 w WWI. Bili¶my siê dzielnie przy zmiennym szczê¶ciu w porywach wiatru, który po czê¶ci rozdawa³ karty w poszczególnych walkach. Mieli¶my niez³y ubaw w walkach WWI - modele pod wiatr sta³y na pe³nej mocy w miejscu jak latawce. Silniejsze podmuchy wyrzuca³y modele poza strefê i ³ama³y s³upki. Najlepiej z takimi warunkami poradzili sobie koledzy z eskadry "Warszawskie Jastrzêbie", którzy obsadzili wiêkszo¶æ miejsc na podium. Jedynie w WWII, jak przed rokiem, najwy¿sze miejsce podium zaj±³ Janek Krolik z modelarni ArtBem.


Zawody zosta³y przeprowadzone bardzo sprawnie w fajnej, kole¿eñskiej atmosferze. Mi³o by³o znów siê spotkaæ i skrzy¿owaæ tasiemki.
Wyniki naszej eskadry:
WWI - Piotrek polecia³ w finale naprawionym naprêdce po powa¿nym dzwonie modelem i finalnie skoñczy³ na miejscu 6, ja by³em 15 - napêd który zastosowa³em w nowym Fokkerze nie da³ sobie rady z wiatrem - do poprawki.
WWII - ja 9, Piotrek 12, Artur 18;


Zawody makiet w Kutnie zakoñczone

Dzisiejszy dzieñ up³yn±³ w rytmie dwóch kolejek lotów w poszczególnych klasach i muszê przyznaæ, ¿e dla naszej ekipy by³ to dzieñ bardzo udany. W rezultacie wrócili¶my z Jurkiem z pucharami i dyplomami. Jurek za 3 miejsce w kategorii F4C, ja za drugie w kategorii F4H-P. W koñcu opu¶ci³o mnie fatum czwartych miejsc i mam nadziejê, ¿e ju¿ tak zostanie na d³u¿ej. My¶lê te¿, ¿e Jurek, pomimo drobnych problemów z silnikami, równie¿ powalczy na kolejnych zawodach.


Poni¿ej skrócona tabela wyników klasy F4H-P. Reszty klas przez ma³e zamieszanie na zakoñczeniu zawodów nie cykn±³em :)

Pe³na tabela wyników F4H-P: Link
Obszerniejsz± relacjê z zawodów zapewne napisz± koledzy z RC Przegl±du Modelarskiego. Ja postaram siê zmajstrowaæ jaki¶ filmik z materia³u, który uda³o mi siê nagraæ.
Dodatkowym gor±cym newsem bêdzie na pewno informacja, ¿e zawodnicy startuj±cy w F4H-P demokratycznie podjêli decyzjê o modyfikacji regulaminu klasy F4H-P - bêdzie mo¿na lataæ modelami ciê¿szymi ni¿ 5 kg (tak jak w klasie F4C/H) z dodatkowym ograniczeniem obci±¿enia powierzchni do 120 g/dm2. Zmiana wejdzie od przysz³ego sezonu, a szczegó³y nowego regulaminu bêd± opublikowane w Przegl±dzie.

Logowanie
Nazwa u¿ytkownika

Has³o



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj siê

Nie mo¿esz siê zalogowaæ?
Popro¶ o nowe has³o
Aktualnie online
Go¶ci online: 4

U¿ytkowników online: 0

£±cznie u¿ytkowników: 202
Najnowszy u¿ytkownik: Pawlik
Shoutbox
Musisz zalogowaæ siê, aby móc dodaæ wiadomo¶æ.

30.08.2025 17:37
W castoramie s± chyba 5x5. Ja sobie tnê jakie mi potrzebne.

30.08.2025 14:58
Panowie gdzie w P³ocku dostanê listewki w mniejszych przekrojach (na latawce) w Leroy i obi niestety same du¿e s±

28.08.2025 18:57
Model puszczany z rêki i l±dowanie baz podwozia na trawie bez problemu przy obwodnicy , w³a¶nie polata³em esiakiem

26.08.2025 15:28
Nie ma mnie w tym czasie w P³ocku . Jak by co ,to stary pas od obwodnicy ju¿ zaro¶niêty.

26.08.2025 14:48
Latamy w weekend ? Ma byæ ³adna pogoda

21.07.2025 19:30
Pole na zawody wygolone - korzystaæ puki nie zaro¶nie Smile

27.06.2025 15:51
Pogoda jest zawsze. Grin

27.06.2025 11:03
Jeszcze pogoda by siê przyda³a Smile

26.06.2025 09:36
Pas jest w³a¶nie koszony, zapraszam do latania. OK

25.06.2025 19:10
Super, dziêki.

statystyka