Zobacz temat
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 go¶æ(ci)
 Drukuj temat
Problem z programowaniem regla TURNINGY 18!
AQUARIUS
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 15.12.2008 01:25
Awatar

Moderator


Postów: 1749
Data rejestracji: 07.10.08

Panowie poratujcie mnie rad±! Otó¿ zakupilm ostatnio w HC regulator Turningy 18A, z t± koñcówka do równomiernego roz³adowywania aku lipolowych (takie gniazdo na kablu jak przy balanserze). Po zainstalowaniu w modelu przyszed³ czas na próby. Aku na³adowane, wszystko piêknie pod³±czone, kable polutowane itd. Po pod³±czeniu zasilania, regiel daje sekwencjê d¼wiêków i wydaje siê byæ gotowy do pracy. Wajcha od gazu w dolnym maxymalnym po³o¿eniu oczywi¶cie. I teraz dodajê gazu, silnik piêknie rusza, ale w momencie gdy dochodzê wajch± do 1/3 gazu obroty przestaj± rosn±æ i pozostaj± na tym poziomie do koñca. Mogê je zwiêkkszyæ jak zrobiê taki dziwny manewr: mianowicie przy górnym po³o¿eniu wajchy dajê szybko wajchê do zera i szybko znowu do góry - wtedy silnik osi±ga maxymalne obroty... Tak byæ nie mo¿e. Prawdopodobnie tzreba regiel jako¶ zaprogramowaæ, mam t± kartê do programowania, ale poszczególne parametry (oprócz ilo¶ci cel) niewiele mi mówi±, zreszt± wolê siê dopytaæ zanim co¶ uszkodzê. Pomó¿cie proszê!
 
stawoj
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 15.12.2008 02:06
modelarz


Postów: 1361
Data rejestracji: 18.05.08

Mam ten programator.
Ja bym sprawdzi³ tak:
Na programatorze jest funkcja Start Mode, oczywi¶cie musi byæ ustawiona na "normal" i druga funkcja, która mo¿e mieæ wp³yw na to , to "Tymingi" czyli k±ty wyprzedzenia, ustaw na "low" ewentualnie na "Middle" , "High tylko dla silników wy¿y³owanych. Ostatnia funkcja na programatorze to" Governor Mode", jest to funkcja dla helików i ta te¿ musi byæ wy³±czona.

Raczej stawiam na "Timingi" wygl±da tak jak by nie móg³ wej¶æ na obroty, poprzestawiaj sobie na wszystkie trzy, bez obaw nic siê nie stanie.
Jeszcze jedno mi siê rzuci³o na my¶l, czy taki sam objaw jest jak nie podepniesz tej koñcówki do kontroli aku ?,

Odno¶nie pozosta³ych funkcji na programatorze to:
Od góry - "Brake" czyli hamulec, ustawiamy albo nie, dla ¶migie³ sk³adanych obowi±zkowo.
"Battery Type" - wiadomo
"Cut Off Type" - jak akumulator osi±gnie próg roz³adowania to mo¿e regulator odci±c natychmiast (Cut-Off) lub spowolniæ mocno obroty by szybciutko dolecieæ do l±dowiska (Soft-Cut)

"Cut Off Voltage" - Napiêcie progowe odciêcia, zalecane ustawienie na "Middle" - oko³o 3,0V na cele, chod¼ sporo osób ustawia na "High" 3,3 V, szczególnie kiedy jest ustawiona powy¿sza funkcja na (Soft-Cut)
Edytowane przez stawoj dnia 15.12.2008 02:28
 
SlavikS
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 15.12.2008 07:30
Awatar

Administrator


Postów: 2230
Data rejestracji: 20.05.08

A ustawi³e¶ maksymalne wychylenie dr±ga gazu? - to te¿ siê programuje tylko nie za pomoc± karty. Wychylasz dr±g ma maksa do góry i w³±czasz zasilanie. Regler popiszczy i potem wajcha max w dó³ - powinien przestaæ piszczeæ. To jest w instrukcji od regla.
S³awek
------------------------
DX6i - 2.4GHz
EXTRA 330S, Moth Minor 1:8, P-51D (Micro), Moth Minor 1:5, Klemm KL-35D
Combat ESA: MIG-3, KI-61, Fokker DVII, Ki-94, P-51
Na warsztacie: Moth Minor 1:4
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wilga z EPP - problem. wszystko o piankach, typy, obróbka, modele z pianek 7 12.08.2012 12:45
Problem z DX6i - pomocy! Technika w samolotach RC 10 12.02.2012 22:13
problem z silnikiem Technika w samolotach RC 16 10.06.2011 17:44
Problem z bindowaniem odbiornika Assan'a 2,4Ghz Inne 6 26.11.2010 07:55
problem z regulatorem TowerPro H40A Technika w samolotach RC 16 29.12.2009 16:37
statystyka